Republika Victoria

Republika Victoria
Twoja mikronacja z przyszłością!

Co to jest mikronacja?
Wirtualne państwo, v-państwo (mikronacja, gr. mikrós – mały, łac. natio – urodzenie, tutaj – nacja) – rodzaj społeczności internetowej, zajmującej się symulacją państwa w warunkach wirtualnych. Czasami ogranicza się ona tylko do wybranych sfer, w zależności od zamysłu twórcy. Niektóre mikronacje skupiają się na działalności gospodarczej w systemach opartych na mniej lub bardziej zaawansowanych skryptach, inne z kolei największy nacisk kładą na prowadzenie polityki, tworzenie praw itp.

Republika Victoria
… lub inaczej Republika Victorii to internetowe państwo, czyli mikronacja – prawnie republika parlamentarno-gabinetowa. Posiadamy własny jednoizbowy Parlament, Radę Ministrów, Prezydenta, Sąd Najwyższy, Siły ZBrojne czy nawet kulturę i szkolnictwo. Każdy chętny może zamieszkać w naszym Państwie i zostać jego obywatelem. Wystarczy zarejestrować się na forum, aby móc uczestniczyć aktywnie w życiu naszego Państwa, zostać tym kim się chce i zbudować swoje v-życie.

Etymologia
Victoria jest symbolem zwycięstwa lub wolności. Jego nazwa pochodzi z języka łacińskiego i oznacza właśnie zwycięstwo. Warto jednak wiedzieć, że Victoria pokazywana odwrotnie, czyli wierzchem dłoni w stronę patrzącego jest uznawana za gest obraźliwy. Podczas II wojny światowej spopularyzował go brytyjski premier Winston Churchill, w Polsce zaś „victoria” w dużej mierze zawdzięcza swoją popularność Lechowi Wałęsie.

Informacje w pigułce
Victoria jest położona na Kontynencie Wschodnim (Orientyce). Jej stolicą jest Megapolis. Od zachodu graniczy z Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirshbergii i Weerlandu, od południa z Monarchią Austro-Węgier, a od wschodu z Trizondalem i Wielką Brytanią. Północną granicę wyznacza Ocean Wirtualny Północny. Państwo od 3 kwietnia 2012r. jest członkiem stowarzyszonym Organizacji Polskich Mikronacji. Victoria jest szybko rozwijającą się mikronacją.2013-01-15

Wizyty robotów

google 33bing 0yahoo 27
 
Kontakt  | Regulamin
Wspierane przez Arfooo directory © 2008 - 2010