Pierwsze objawy ciąży

Serwis stanowi bazę wiedzy na temat pierwszych sygnałów ciąży. Mamy nadzieję, że zamieszczone tutaj informacje okażą się przydatne.

Wczesne objawy ciąży mogą pojawić się w przeciągu pierwszych kilku tygodni od zapłodnienia. Na stronie zostały opisane typowe wczesne sygnały ciąży, takie jak nudności, zwiększona wrażliwość piersi, zmiany nastrojów.

U większości kobiet opisane tutaj symptomy zaczynają się w pierwszych tygodniach od zapłodnienia. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli zauważysz u siebie opisywane tutaj symptomy nie musi to wcale oznaczać, że jesteś w ciąży. Jeżeli masz wątpliwości zrób test ciążowy. Aby mieć absolutną pewność, zgłoś się do swojego lekarza na badanie.

Należy wziąć pod uwagę, że opisywane w serwisie pierwsze symptomy ciąży nie są takie same dla wszystkich kobiet. Mogą się one różnić czasem trwania oraz częstotliwością ich wystepowania. U niektórych kobiet pojawiają się one bardziej intensywnie, a u innych mniej. Co więcej, nawet u tej samej kobiety w kolejnych ciążach obajwy mogą być całkowicie inne.

Warto też zwrócić uwagę, że wiele spośród tzw. pierwszych symptomów ciąży, jest bardzo podobnych do typowych objawów przedmenstruacyjnych (tzw. zespołu napięcia przedmiesiączkowego). Zatem jeżeli kobieta stara się o potomstwo, bardzo łatwo może mylnie interpretować zawroty głowy, mdłości czy zmiany nastrojów właśnie jako wczesne sygnały ciąży.

Słowa kluczowe:
ciąża

2011-07-06

Wizyty robotów

google 54bing 0yahoo 92
 
Kontakt  | Regulamin
Wspierane przez Arfooo directory © 2008 - 2010